מחפשים מידע על בגרות בכלכלה?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות בכלכלה

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות בכלכלה.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

בגרות בכלכלה הינה בגרות אשר אין זה חובה להבחן בבגרות זו, אלא כמקצוע בחירה. כלומר, את עדיין בעל זכאות לבגרות מלאה ללא בחינה במקצוע הכלכלה. עם זאת אם ברצונך לשפר את תעודת הבגרות שלך תוכל לעשות זאת על ידי הוספת יחידות לימוד ובחינה במקצוע הבגרות, דבר אשר ייתן לך בונוס משמעותי אם תקבל ציון טוב באותו מקצוע נבחר. בגרות בכלכלה הינה מקצוע נבחר במסגרת בחינת הבגרות במדעי החברה או במדעי המדינה או הניהול. מקצוע זה ילמד בדרך כלל במקביל למקצועות הבאים: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מנהל עסקים, וכדומה. בחינת הבגרות במקצוע הכלכלה יהיה בדרך כלל בהיקף של 2-3 יחידות לימוד, תלוי במקצוע הנלווה למקצוע הכלכלה, המשלים אותו ל5 יחידות לימוד ובשל כך מקנה לו בונוס משמעותי בחישוב הציון הסופי בתעודת הבגרות. אם ברצונך להבחן בבחינה בצורת בגרות אקסטרנית ניתן לעשות זאת ע"י פנייה אל מכוני הלימוד האקסטרניים הפועלים כיום.

לימודי הכלכלה ובחינת הבגרות במקצוע זה כוללים נושאים רבים כגון: תופעת המחסור, עקומה, עקומת התמורה, השקעה, הון, אפשרויות הייצור וגורמי היצור במשק, ידע טכנולוגי, שוק הביקוש וההיצע, חשבונאות לאומית, תחרות משוכללת, מפעלי הייצור השונים, כסף והטיפול בו, מערכת הבנקים במדינה ומהי עבודתם, שוק הכסף והריבית, רמת מחירים, שוק המט"ח, מאזן התשלומים במשק, שוק העבודה, הגירה, פריון עבודה, חוק התפוקה השולית הפוחתת, חשבונאות לאומית וכדומה. אין ספק שלמידה של מקצוע זה מתחברת באופן ישיר אל שוק ההיי-טק המתפתח אצלנו במדינה באופן מהיר ואינטנסיבי ומקצוע זה יקנה ללומד אותו יכולות רבות וחשובות בתחום זה אשר יפתחו עבורו דלתות בעתיד הלא רחוק. אז אם החלטתם שתחום זה מתאים לכם או אם אתם מתלבטים במה לבחור על מנת לשפר את תעודת הבגרות שלכם, פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע עדכני.