מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מכינות 

מכינה היא מסגרת אשר נועדה לאפשר למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון, לרכוש השכלה מתאימה על מנת שיוכלו להשתלב במוסדות להשכלה גבוהה. מוסדות הלימודים השונים קבעו תנאי קבלה ללימודים אקדמאיים המשתנים בין מסלול למסלול. אחת האפשרויות העומדת בפני מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים, היא לבדוק אפשרות להשתלב במכינה. מטרתן של המכינות היא לאפשר למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה למסלול הלימודים בו מעוניינים ללמוד, לרכוש השכלה מתאימה על מנת שיוכלו להתקבל אל הלימודים.

מכינות קדם אקדמיות מיועדות להקנות למועמד ידע ולהכשיר אותו כך שיתאים ללימודים במסלול בו מעוניין ללמוד. ניתן למצוא מכינות שונות אשר מציעות הכנה עבור מסלול לימודים מסוים. כך ניתן למצוא מכינה להנדסה למועמדים המעוניינים ללמוד תחום זה במסגרת לימודים אקדמאיים. כמו כן קיימת מכינה למדעי הרוח, מכינה למדעי החברה, מכינה לעיצוב ואדריכלות ומכינות נוספות. מועמדים אשר עברו את גיל 30, יכולים למצוא מכינות אשר מיועדות למועמדים בגילאי 30 ומעלה המעוניינים ללמוד לימודים אקדמאיים. כמו כן, קיימת מכינה אשר מתאימה במיוחד עבור עולים חדשים.

המכינה יכולה לסייע ללומדים בה לא רק בהשלמת הנתונים החסרים לשם קבלה אל מסלול הלימודים בו מעוניינים, אלא גם בהקניית כלים חשובים ללימודים אקדמאיים. הלימודים במכינה יוכלו לסייע ללומדים להתרגל לאקדמיה ולרכוש ידע אקדמי חשוב שיוכל לסייע להם גם בלימודים בהמשך. ניתן למצוא מגוון רחב של מכינות ומסלולים שונים בהן. חשוב לבדוק איזה מן המכינות הקיימות ואילו מן המסלולים הקיימים מתאימים לצרכיו של המועמד. כדאי לוודא כי המכינה אשר בוחרים תוכל להתאים לצרכים של המועמד, לגיל שלו ולרצונות שלו. תנאי הקבלה למכינות השונות משתנים בין מכינה אחת לאחרת ומשך הלימודים במכינה משתנה בין המסלולים השונים.