מחפשים מידע על בגרות בביולוגיה?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות בביולוגיה

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות בביולוגיה.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

הבגרות בביולוגיה הינה בין הבגרויות הכי מעניינות שמשרד החינוך מציע לנו ללמוד. בגרות זו הינה בגרות מאד מורכבת אך עם זאת בגרות מאד מעניינת ומסקרנת אשר תמיד יהיה לך טעם של עוד! אמנם בגרות זו היא איננה חובה וברוב בתי הספר נלמדת בעיקר עד כיתה י' אך הלומדים אותה הם ברי מזל באופן יוצא דופן וזאת מכוון שהם זוכים ללמוד לדעת ולהבין את פלאי הטבע הגדולים ביותר שאפשר לדעת!
בגרות זו הינה מרתקת מאד, ואת הלימודים העיוניים משלימים הלימודים המעשיים אשר מקנים לך מלבד לידע התיאורטי גם ידע מעשי בנושא אשר פותחים בפנייך את העולם הרחב של טבע, מדע וביולוגיה.
הלימודים לביולוגיה הינם לימודי מחקר לרוב, והן בחונות את הפן התיאורטי של כל מיני ניסויים ונושאים מחקריים וכן את הפן המדעי תוך שימת דגש בין היתר, על סוגיות אתיות חברתיות. אם כן אין ספק שביולוגיה הינו המקצוע הכי מרתק שיש כיום.

בחינת הבגרות בביולוגיה כוללת בין היתר את הנושאים הבאים: מבוא לביולוגיה של האדם, אקולוגיה, מערכת ההובלה, התא, רבייה, מיקרו אורגניזמים, גלגולי אנרגיה ביצורים חיים, תורשה ואבולוציה, התנהגות בעלי החיים וכדומה. מקצוע זה עובד בד בבד עם מקצועות המחקר של עולמנו כיום ולכן בחינת הבגרות והנושאים בה משתנים משנה לשנה כשם שהנושאים בהם עוסקים המדענים הגדולים של ימנו משתנים מיום ליום ומשעה לשעה. אם ברצונכם לבצע את בחינת הבגרות באופן עיוני ובאופן משעי קודם כל עליכם לתאם זאת עם בית ספרכם. לאחר מכן יש לפנות אל אחד מבתי הספר האקסטרניים להשלמת החומר העיוני והמעשי. עם השלמת החומר תוכלו לגשת אל בחינת הבגרות המתקיימת בקיץ בלבד. אם אינכם בטוחים או ברצונכם להתייעץ עם מקור מוסמך אשר יוכל לתת לכם מענה באופן ישיר לבעיות וללבטים שלכם פנו אלינו.