מחפשים מידע על לימודי פסיכומטרי?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

לימודי פסיכומטרי

קצת על הפסיכומטרי
רוב מוסדות הלימוד בארץ דורשים ציון בבחינה הפסיכומטרית בתנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון. אך לא על כולם לרוץ ללימודי פסיכומטרי. מסלולים מסויימים ימירו את המבחן בציוני המכינה, כמו כן במידה והציון המבוקש הוא נמוך יתכן ותוכלו לוותר על תהליך הלימוד פסיכומטרי הוא מבחן המקיף שלושה תחומים, מילולי, כמותי ואנגלית, כשהציון המשוכלל נלקח בחשבון.

על מנת להתקבל ללימודים אקדמאים, דורשים מוסדות הלימוד בארץ שתבחנו בבחינה הפסיכומטרית של המרכז להערכה ומיון. המבחן מחולק לשלושה תחומים והם חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית, הציון הכולל נע בין 200 ל-800, כאשר תצטרכו ציון מעל 400 בשביל לימודים אקדמאים וציון הקרוב יותר ל-700 (משוכלל עם ציוני בגרות) עבור חלק מהחוגים המבוקשים יותר. ציונכם באנגלית גם יקבע אם תקבלו פטור מלימודי האנגלית.

פרטים על לימודי פסיכומטרי
על מנת להצליח בספיכומטרי עליכם ללמוד, לשנן ולתרגל הרבה מידע ושיטות אליהם לאו דווקא נחשפתם בלימודים הפורמליים בתיכון.  אם אתם גאונים וחובבי חידות אולי לא תצטרכו קורס לימוד פסיכומטרי, אבל אם אתם חלק מרוב העם, אזי קורס טוב במכון הכנה לפסיכומטרי או במסגרת מוסד אקדמי יעזור לכם בתהליך לימודי פסיכומטרי ויאפשר לכם לשפר את התוצאה הפסיכומטרית בנקודות רבות.

במסגרת לימודי לפסיכומטרי תוכלו להיעזר בספרי הכנה ממוקדים שמפרסמים מכוני ההכנה השונים, בהם דוגמאות של מבחנים ושאלות ממועדים קודמים, הסברים לגבי סגנונות שאלות אליהם תחשפו, שיטות פיתרון מקובלות ושיטות וטריקים לפיתרון מהיר. בנוסף עם התפתחות העידן הדיגיטלי תוכלו להיעזר באתרי אינטרנט המוקדשים ללימוד פסיכומטרי, אשר בנוסף לחומר הלימוד ואוסף התרגילים מציעים גם פורומים וקבוצות דיון בנושאים נבחרים ותוכנות שיון מתקדמות.

לקראת יום המבחן תגלו שפורומים וקבוצות לימוד פסיכומטרי יכולות להיות לעזר בשינון החומר, שכלול וגיוון שיטות הפתרון והורדת המתח לקראת הבחינה המוגבלת בזמן. הבחינה תקבע באופן משמעותי את סיכויי הקבלה שלכם לפקולטות נבחרות,  וניתן להיבחן שנית רק לאחר כמה חודשים.

כדאי להתכונן מראש לקראת לימודי פסיכומטרי, ולהתחיל במשימה כמה חודשים לפני מועד הבחינה המבוקש. במידה ואתם חוששים כי תצטרכו להיבחן שנית מומלץ שתשבו לתרגל כמה שרק אפשר ולהתנסות במבחני תרגול, ותגשו למבחן לפחות מועד אחד לפני המועד האחרון המאפשר לכם הרשמה לתואר. מוסדות לימוד מאפשרים להירשם על תנאי ולהמתין לתוצאת הבחינה הפסיכומטרית.