מחפשים מידע על מלגות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מלגות 

מלגה היא מענק כספי אשר מוענק לאדם למטרת לימודים כך שבעודו לומד לא יצטרך מקבל המלגה לדאוג בנוגע לדמי הקיום שלו או כך שיוכל להקל על עצמו מעט את דמי הקיום. ניתן למצוא סוגים שונים של מלגות, כאשר אילו ניתנות לפי הקריטריונים של מעניק המלגה על מנת לקדם תחום החשוב למעניק המלגה. המלגות השונות ניתנות תוך התייחסות לקריטריונים שונים אשר משקפים לרוב את מטרתם של נותני המלגה.

המעוניינים ללמוד באוניברסיטאות או במכללות שונות, יכולים למצוא מבחר מלגות אשר אולי יוכלו להתאים להם. לעיתים מציע מוסד הלימודים מלגה או סיוע כלכלי מטעמו לסטודנטים שונים. בין המלגות השונות, קיימות כאלו המוענקות מטעם גורמים מסוימים, בהן מלגה לסטודנטים שסיימו את לימודיהם בהצטיינות בתחום לימודים מסוים. בנוסף קיימות גם מלגות לחיילים משוחררים וכן מלגה המיועדות לעולים חדשים. ניתן למצוא גם מלגה המיועדת לאנשים הנמצאים במצב סוציו אקונומי קשה או לסטודנטים ממוצא מסוים. בין המלגות השונות קיימות גם כאלה המיועדות להעניק סיוע כלכלי תמורת שירות שונה. ניתן למצוא בין המלגות כאלה הכוללות בתוכן תנאי כמו מצב שבו מקבל המלגה יצטרך לבצע עבודות שירות למען הקהילה לפרק זמן מסוים בתמורה לקבלת המלגה.

קיימות מגוון מלגות ללימודים המוצעות לסטודנטים לתארים שונים. חלק מהמלגות מיועדות ללומדים תחומים מסוימים או לחוקרים תחום מסוים. ניתן למצוא אפשרויות רבות לקבלת מלגה ולכן כל אחד יכול לבדוק אם יוכל לענות על הקריטריונים המבוקשים ולקבל מלגה ללימודים. חשוב לבדוק אילו מלגות שונות קיימות ולשם כך ניתן לפנות אל מוסד הלימודים ולברר על סיוע כלכלי וכן לבצע חיפוש באינטרנט על המלגות השונות. חשוב להקפיד על הגשת הטפסים במלואם למלגה המבוקשת ולפנות בזמן. המלגות השונות יוכלו לסייע לסטודנטים המתקשים לממן את הלימודים.