מחפשים מידע על לימודי פסיכומטרי?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

לימודי הכנה לפסיכומטרי

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום לימודי הכנה לפסיכומטרי.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

תלמידים אשר בוחרים במסגרת לימודי הכנה לפסיכומטרי מקבלים את ההכשרה הדרושה עבור הצלחה במבחן החשוב. ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי יאפשר להם להתקבל למגוון רחב של לימודי תואר ראשון ברחבי הארץ, גם כאלה הנחשבים יוקרתיים.

מבחן הפסיכומטרי מורכב ממספר חלקים שונים, הדורשים יכולות חשיבה שונות. כל פרק מורכב מ- 30 שאלות, והזמן לפתרון שלהם הוא 25 דקות.  במסגרת פרק החשיבה הכמותית נדרשים הסטודנטים לענות על שאלות באלגברה, גיאומטריה, וכן נדרש פתרון של בעיות כמותיות בתחום התנועה וההספק.

 קיים גם פרק של חשיבה מילולית, הדורש ידע בשפה העברית והאנגלית. נשאלות שאלות על ביטויים ופתגמים בעברית, שאלות היגיון והבנת הנקרא, וכן קיים פרק אנגלית הדורש השלמת משפטים וכן הבנת הנקרא דרך טקסטים שונים שהנבחן צריך לקרוא ולענות על שאלות לגביהן.

לימודי הכנה לפסיכומטרי מורכבים מתרגולים שונים הנערכים בנושאים הללו. בגלל המגוון הרחב של הנושאים השונים, לימודי ההכנה נמשכים כמספר חודשים ודורשים מאמץ מסוים – התלמיד נדרש לענות על שאלות בכיתה, לפתור את שיעורי הבית, ועוד. ככל שמתבצע תרגול מעמיק ומקיף יותר במסגרת לימודי הכנה לפסיכומטרי, כך גובר הסיכוי להצלחה במבחן האמיתי.

לאחר מעבר המבחן בהצלחה, סטודנטים יוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון וכן תואר שני במגוון תחומים מגוונים, בהתאם לתחומי העניין.