מחפשים מידע על בגרויות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

השלמת בגרויות

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום השלמת בגרויות.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

בשנת 2007 הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בדקה ומצאה כי שליש מהתלמידים שנבחנו בבחינות הבגרות בשנת 1997 אך לא היו זכאים לתעודה, השלימו את הבחינות בתוך שמונה שנים. נתון זה מעיד על כך שרבים בוחרים בהשלמות בגרויות, גם לאחר זמן רב, ולמעשה אין כל מה להתבייש בכך. להפך - ציוני הבגרות, ביחד עם הבחירות לפסיכומטרי, הם תעודת הכניסה שלכם לתואר ראשון, ולכן רצוי לשפר היכן שצריך: במידה והציון עומד בתנאי הדרישה  של התואר ואף מעבר, סיכוי טוב שתתקבלו. במידה ולא, קיימת האפשרות לבצע השלמת בגרויות וכך לשפר את סיכוייכם.  גם אם אין עתיד אקדמי באופק, ישנם תפקידים רבים בשוק העבודה ובמוסדות שונים שהדרישה הבסיסית על מנת להתקבל היא תעודת בגרות.

 אם בזמן התיכון היינו צריכים להתגמש על-פי המערכת ולהגיע מוקדם ללימודים, ללמוד בכיתות מחניקות, כאן המערכת מתגשמת על פי הדרישות שלנו. היתרון העיקרי בהשלמת בגרויות הוא האפשרות ללמוד גם לימודי ערב ולשלב את הלימודים עם עבודה, לבחור ללמוד בקבוצה קטנה או גדולה, וכן לבחור מה ללמוד: הרוב משלימים בגרויות במתמטיקה, אנגלית, לשון וכן אזרחות.

עדיף לא ללמד למבחני הבגרות באופן עצמאי אלא דרך מקום מוסמך. ישנם מקומות המתמחים באופן ספציפי בלימוד להשלמת בגרויות, וכן ;אקדמיות רבות המציעות מכינות קדם אקדמיות שניתן ללמוד בהן לבגרות ולהמשיך מיד לאחר מכן ללכת את הצעדים הראשונים בעולם האקדמי, ואולי אף להתקדם לתואר שני.