מחפשים מידע על בגרות במדעי החברה?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות במדעי החברה

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות במדעי החברה.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

מדעי החברה הינו מקצוע בחירה לבחינת הבגרות אשר יש אפשרות להבחן בו אך אין זאת חובה אלא כמקצוע רשות בשביל כאלה שרוצים לשפר ולתת עוד דחיפה לממוצע הבגרות הסופי שלהם. בגרות במדעי החברה הינה בגרות מאד מעניינת ומרתקת והיא עוסקת יותר בפן ההומאני של הלימודים. הלמידה של בגרות זו משלבת בעיקר תכנים של הסביבה והחברה ובמסגרת בגרות זו ניתן לשלב בין כמה מקצועות בין היתר בין פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, מנהל עסקים, מדעי המדינה ועוד. כל זרת ברמה של 2-3 יחידות לימוד כך שהשילוב בין שני המקצועות ישלים ל5 יחידות לימוד מה שייתן בונוס רב נקודות אל תעודת הבגרות שלך וישאיר אותך עם תעודת בגרות נפוחה בנקודות. אם כך אין זה סוד שבחירה במקצוע מדעי החברה כמקצוע בחירה שיזניק לך את תעודת הבגרות, תהיה בחירה חכמה אשר תקנה לך בעתיד עוד יתרון בכניסה אל המכללה או האוניברסיטה המבוקשת.

בחינת הבגרות במדעי החברה תהיה מורכבת מ-2 יחידות בכל מקצוע (סוציולוגיה, פסיכולוגיה וכדומה) ועוד יחידה אחת אשר תהיה יחידת מחקר ותהיה בעלת תכנים אותם יחקור התלמיד ובעזרתם יגיע למסקנות ולהשערות כאלה ואחרות, אשר ישלימו לו את בחינת הבגרות במקצוע זה ואת הציון בה. הנושאים הנרחבים הנלמדים בבחינת הבגרות במדעי החברה יהיו בין היתר: בסוציולוגיה- ישימו דגש על תרבויות בעולם, קבוצה, נורמות, חיברות, משפחה, ושינויים חברתיים. בפסיכולוגיה- ישימו דגש על למידת תיאוריות כגון: התיאוריה של פרויד, הפסיכולוגיה כמדע, הנעה וריגוש, לחץ, אישיות ותפקידי מין. הבחינה בכלכלה תכלול בין היתר- משק בכללי והמשק בישראל, בנקים, תפקידם ואחריותם, מסחר, הון ופונקציות השיווק, הביקוש וההיצע. אין ספק שבחינה זו הינה מורכבת ולא מתאימה לכל אחד אך אם אינך בטוח פנה אלינו ויחד נקבל החלטה.