מחפשים מידע על בגרות בערבית?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות בערבית

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות בערבית.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

בגרות בערבית איננו מקצוע חובה בבתי הספר התיכוניים. ערבית הינה אחת מהשפות הזרות בהם אפשר להבחן כמו בגרות בצרפתית, רוסית וכדומה. ניתן להבחן בערבית ברמת לימוד של יחידה אחת, של 3 יחידות לימוד ושל 5 יחידות לימוד. ערבית הינו מקצוע מבוקש מאד כיום ורבים מהנבחנים בו בתקופת התיכון עושים זאת כדי להמשיך ולעסוק בתחום זה בשירותם הצבאי, או מכוון שזהו מקצוע מאד מעניין ומאד מעשי במיוחד בימים שלנו כיום.הבגרות איננה בגרות קשה ובגדול היא כוללת לימודי שפה, כיצד לדבר את השפה הערבית וכיצד לקרוא ולכתוב אותה. ערבית שפה יפה ובמיוחד במדינת ישראל אשר כל שכיניה דוברים את השפה היא שפה מאד שימושית וכיום אפשר לעשות איתה המון. כל הלומדים את השפה יזכו קודם כך ברכישת שפה חדשה, ודבר שני בהמון בטחון בתחום זה. השפה הערבית היא מעניינת ומרתקת וניתן ללמוד אותה בכמה רמות שונות.

אז מה בחינת הבגרות הזאת כוללת? בגדול מה שצריך לדעת זה ידיעת אוצר מילים, פעלים ובניינים מתאימים ועבודה נכונה עליהם, אנסין- קטע שלא נלמד, ודקדוק הכולל: אותיות שמש, זכר נקבה, תנועות עזר, נטיית השם, כללי התאמת הפועל לנושא (התאמת הפועל לנושא והתאמת התואר לשם), ריבוי שאינו מציין בני אדם, כינויי רמז (לקרוב בלבד), כינויי מושא וכינויי זיקה. בנוסף ברמה של 3 יחידות לימוד: ששת השמות, משפטי זיקה, תיאורי זמן ומקום, תיאור מצב, זיהוי הספרות, הזוגי בשם ובתואר (לא בסמיכות), ריבוי שלם זכר, ריבוי שלם נקבה, ערך היתרון וההפלגה. בנוסף ברמה של 5 יחידות לימוד: חמשת השמות, ששת השמות, ניסוח משפט המכיל עתיד, משפטי זיקה, 'לא' השוללת שלילה מוחלטת, הזוגי בשם ובתואר בכל היחסות כולל בנטייה ובסמיכות, תיאורי זמן ומקום, תיאור סיבה ותכלית, ריבוי שלם זכר ונקבה, תיאור מצב ומשפטי מצב, משפטי תנאי, ערך היתרון וההפלגה, 'מא' להבעת התפעלות, צורה בסיסית, תיאור אופן, שמות מחוסרי תנוון, מילות הפנייה והשם הבא אחריה.