מחפשים מידע על בגרות בתנך?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

בגרות בתנך

ריכזנו עבורכם את כל המוסדות הרלוונטיים לתחום בגרות בתנך.
אם ברצונכם לפנות ישירות למוסדות הלימוד, סמנו את אילו שברצונכם לקבל מהם מידע.
המידע שיתקבל יאפשר לכם לערוך השוואה בין המסלולים השונים.

מידע נוסף

הבגרות בתנ"ך היא איננה תורה משמיים ויש החושבים שהיא אחת הבגרויות הכי מהנות בזמן הלימודים. תנ"ך אינו מקצוע קשה ורבים חושבים שהוא הפוגה בין המקצועות הריאלים. תנ"ך הינו מקצוע בעל משמעות רבה וזאת בעיקר מכוון שהוא מדבר על ההיסטוריה העמוקה של העם היהודי. סיפורי התנ"ך יפים הם ומעניינים אחד אחד, רבים אשר בוחרים להתעמק בבגרות זו ולהשקיע את מירב זמנם כדי ללמוד את כתבי התורה. בחינת הבגרות הינה בחינה אשר דורשת עומק והבנה של כתבי התורה ולכן כאשר הינך ניגש אל הבחינה וודא כי הינך יודע כיצד לנתח את סיפורי התורה ולא סתם לשנן אותם אלא לדעת יותר על הדמויות המשתתפות בסיפורי התנ"ך, הבנה של עקרונות ספרותיים והבנת הקשר בין צורה לתוכן. יש להתמודד עם פרק שלא נלמד, בעיות השפה המקראית והבנתה, ובנוסף יש לדעת לתכנן את הזמן על מנת להשיב על כל השאלות באופן נכון ובזמן.

הבחינה בתנ"ך כוללת כאמור פרק שלא נלמד- אנסין (שלוש שאלות ואחת מהן חובה), נושא מסכם (שתי שאלות כאשר אחת מהן חובה), שאלות גדולות (שתי שאלות ושני סעיפים מכל שאלה), ועוד ארבע שאלות קטנות אשר ישלימו את הציון ל100 נקודות. בגדול, מיקוד לבגרות בקווים כלליים כולל בין היתר: מושגים נבחרים, טעמי מקרא ופרשנות מקרא. יש ללמוד כיצד לענות על שאלה בצורה הכי נכונה. רבים מבצעים את בחינת הבגרות בתנ"ך ברמה של 2 יחידות לימוד בתיכון אך משלימים לאחר הלימודים ל5 יחידות במכוני לימודי בגרות אקסטרנית. ישנם בתי ספר אשר מציעים את ההשלמה ל5 יחידות לימוד כבר בתקופת התיכון, כמקצוע מורחב אשר ייתן לתלמיד את הבונוס המגיע לו בתעודת הבגרות. תנ"ך הינו מקצוע מעניין מאוד, כמו שכבר אמרנו. אם ברצונכם ללמוד עוד על המקצוע ולדעת יותר פרטים, צרו איתנו קשר עוד היום. שיהיה בהצלחה.