מחפשים מידע על לימודי פסיכומטרי?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

לימודים לפסיכומטרי

קצת על הפסיכומטרי

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון, דורשים מוסדות הלימוד בארץ שתבחנו בבחינה הפסיכומטרית של המרכז להערכה ומיון. המבחן מחולק לשלושה תחומים והם חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית, הציון הכולל נע בין 200 ל-800, כאשר תצטרכו ציון מעל 400 בשביל לימודים אקדמאים וציון הקרוב יותר ל-700 (משוכלל עם ציוני הבגרות) עבור חלק מהחוגים המבוקשים יותר. ציונכם באנגלית גם יקבע אם תקבלו פטור מלימודי אנגלית.

פרטים על לימודי פסיכומטרי

על מנת להצליח בספיכומטרי עליכם ללמוד, לשנן ולתרגל הרבה מידע ושיטות אליהם לאו דווקא נחשפתם בלימודים הפורמליים בתיכון.  אם אתם גאונים וחובבי חידות אולי לא תצטרכו קורס לימודים לפסיכומטרי, אבל אם אתם חלק מרוב העם, אזי קורס טוב במכון הכנה לפסיכומטרי או במסגרת מוסד אקדמי יעזור לכם בתהליך הלימודים לספיכומטרי ויאפשר לכם לשפר את התוצאה הפסיכומטרית בנקודות רבות.

במסגרת לימודים לפסיכומטרי תוכלו להיעזר בספרי הכנה ממוקדים שמפרסמים מכוני ההכנה השונים, בהם דוגמאות של מבחנים ושאלות ממועדים קודמים, הסברים לגבי סגנונות שאלות אליהם תחשפו, שיטות פיתרון מקובלות ושיטות וטריקים לפיתרון מהיר. בנוסף עם התפתחות העידן הדיגיטלי תוכלו להיעזר באתרי אינטרנט המוקדשים ללימודים לפסיכומטרי, אשר בנוסף לחומר הלימוד ואוסף התרגילים מציעים גם פורומים וקבוצות דיון בנושאים נבחרים ותוכנות שיון מתקדמות.

לקראת יום המבחן תגלו שפורומים וקבוצות לימודים לפסיכומטרי יכולות להיות לעזר בשינון החומר, שכלול וגיוון שיטות הפתרון והורדת המתח לקראת הבחינה המוגבלת בזמן. הבחינה תקבע באופן משמעותי את סיכויי הקבלה שלכם לפקולטות נבחרות,  וניתן להיבחן שנית רק לאחר כמה חודשים.

מתי להתחיל ללמוד לפסיכומטרי

כדאי להתכונן מראש לקראת לימודים לפסיכומטרי, ולהתחיל במשימה כמה חודשים לפני מועד הבחינה המבוקש. במידה ואתם חוששים כי תצטרכו להיבחן שנית מומלץ שתשבו לתרגל כמה שרק אפשר ולהתנסות במבחני תרגול, ותגשו למבחן לפחות מועד אחד לפני המועד האחרון המאפשר לכם הרשמה לתואר. מוסדות לימוד מאפשרים להירשם על תנאי ולהמתין לתוצאת הבחינה הפסיכומטרית.