מחפשים מידע על קורסים?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

קורס מטפלות

קצת על מקצוע המטפלת

האוצר החשוב ביותר להורים רבים מופקד מידי יום ביומו בידי מטפלות אשר תפקידת לשמור עליו, לטפל בו ולטפח אותו. אמנם נשיםרבות מרגישות כי כישוריהן האימהיים מספיקם כדי לטפל בילדים, אך זוהי עבודה קשה, הדורשת ידע בתחומים רבים. מטפלות בעלות ניסיון המעוניינות לשפר את ידיעותיהן, לשפר את כישוריהן ולפתוח פתח להתקדמות מקצועית זקוקות לקורס מטפלות מקצועי.

פרקטים על קורס מטפלות

משרד התמ"ת מגדיר את דרישות המקצוע ובהתאם ניתן לגשת לקורס מטפלות מעונות יום סוג 1 וקורס מטפלות מעונות יום סוג 2. סוג 1 מיועד למטפלות המעוניינות להתמקצע להתקבל לעבודה במקום מסודר או לפתוח מעון פרטי, סוג 2 מיועד למטפלות המעוניינות להתקדם לתפקידי ניהול.

קורס מטפלות הוא לימודי תעודה וניתן ללמוד במכללות למודים במחלקה לחינוך לגיל הרך, כמו גם במסגרת קורסי הכשרה מקצועית הנפתחים על ידי לשכות התעסוקה.

קורס מטפלות סוג 1

הקורס מתנהל בשני מסלולים – האחד הוא קורס מטפלות קצר בן 280 שעות, המיועד למטפלות בעלות ניסיון של שנה בתפקיד, כמטפלות עוזרות או סייעות במוסד בפיקוח חינוכי כמעונות היום של ויצ"ו נעמ"ת ודומיהן. המסלול השני מיועד למתחילות ואורכו 800 שעות.  קורס זה נלמד במסגרת יום או ערב במשך מספר חודשים. עלות הקורס משתנה ונעה בין 500 ל-8000 ש"ח.

בקורס מטפלות סוג 1 לומדים את הכישורים הנדרשים לפיתוח רגישות למכלול הצרכים האישיים של כל ילד וילד ויכולת היענות ותגובה מתאימים בצרכים פיזיים, רגשיים, שכליים, וחברתיים. הנושאים הבאים הם חלק מכל קורס מטפלות: היגיינה ובריאות, חינוך והפעילות בגיל הרך, שלבים בהתפתחות הילד לידה עד גיל 3, שילוב אומנויות בחינוך, ארגון הסביבה הפיזית, קשיים במהלך ההתפתחות - תקשורת בין אישית ואתיקה מקצועית, יסודות בדידקטיקה,  בטיחות ותחזוקה.

בסיום קורס מטפלות יש לעבור מבחנים עיוניים ומעשיים בפיקוח התמ"ת ולמסיימים בהצלחה מוענקת תעודת מקצוע מטעם מקום הלימוד ומטעם התמ"ת.

קורס מטפלות סוג 2

בעלות תעודת הסמכה של כמטפלות סוג 1 יכולות להמשיך את הכשרתן בקורס מטפלות מעונות יום סוג 2, המעניק להן בנוסף לכישורי הטיפול בילדים, גם כישורי ניהול המתאימים לניהול מעון יום או כאחראית כיתה.  אורך הקורס 180 שעות, והוא נלמד במשך כמה חודשים במסגרת לימודי יום או ערב.

בקורס לומדים את הנושאים הבאים: - תקשורת בינאישית, ארגון ומנהל, תכנון עבודה, קבלת החלטות, גישות פסיכולוגיות .

קריירה כמטפלות

בוגרות קורס מטפלות יכולות למצוא תעסוקה במעונות היום הרבים הפזורים ברחבי הארץ ותמיד יש ביקוש למטפלות טובות, כמו כן ניתן לפתוח מעון יום ולהתקדם כעצמאית.

   
תחומים בקורס מטפלות
קורס עיצוב גרפי
קורס מנהלי רשתות
קורס ג'אווה
קורס SAP
קורס תכשיטנות וצורפות
קורס ניהול ויזמות עסקית
קורס הכשרת מאמנים
קורס טכנאי מחשבים
קורס בניית אתרים
קורס מזכירה רפואית
קורס מסחר בשוק ההון
קורס משחק
קורס עיצוב תעשייתי
קורס צילום
קורס דוט נט
קורס אופיס
קורס עיצוב אתרים
קורס EXCEL
קורס WORD
קורס POWERPOINT
קורס ACCESS
קורס העצמה אישית
קורס מולטימדיה
קורס ניהול מחסן
קורס הנהלת חשבונות
קורס ספרות
קורס ערבית
קורס ציור
רשימת קורסים
קורס גרפיקה ממוחשבת
קורס באינטרנט
קורס נדל"ן
קורס עיצוב
קורס פוטושופ
קורס תכנות
קורס הכשרה מקצועית
קורס איפור
קורס מנהלים
קורס גישור
קורס טכנאי
קורס חשבי שכר
קורס קונדטוריה
קורס תקשורת
קורס גרפיקה
קורס יוגה
קורס ספרדית
קורס צורפות
קורסים לשכת התעסוקה
קורס מורי דרך
קורס תיווך
קורס מזכירות
קורס מחשבים
קורס ניהול
מחיר קורס
קורס עיצוב פנים
קורס אנגלית
קורס אקסל
קורס קיץ
האוניברסיטה הפתוחה קורסים