מחפשים מידע על קורסים?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

קורס חשבי שכר

קצת על חשבי שכר

חשבי שכר הם הגורם המקצועי בארגון המתמחה בכל תחום תשלומי השכר לעובדים. חשיבותו של חשב השכר גבוהה ביותר, היותר והשכר הוא הוצאה כבדה ביותר במרבית הארגונים. טעויות בחישוב השכר עלולות להוביל לעובדים ממורמרים, הוצאות מיותרות וחקירות מס הכנסה. לכן, על חשב השכר להיות איש מקצוע מתמחה בתחומו, המכיר את כל תחומי השכר לעומקם, להבין את השלכות המיסוי השונות, את תקנות קופות הגמל, קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות ותקנות רבות אחרות.

כללי חישוב השכר משתנים כל העת, ועל חשב השכר להכירם, לשלוט בהן ולחשב באמצעותן את השכר בצורה יעילה ונכונה. כיום, החישוב האלקטרוני מחליף את החישוב הידני, וחלק גדול מעבודתו של חשב השכר נעשית בתוכנות מחשב ייחודיות. על חשב השכר לשלוט בתוכנות אלו ולהתעדכן בשינויים באופן תדיר.

פרטים על קורס חשבי שכר

קורס חשבי שכר מתקיים במכללות ובתי ספר לניהול וחשבות, הקורס פתוח למנהלי חשבונות מוסמכים בעלי תעודה של מה'ט (סוג 1+2), כמו גם חשבים ומנהלי כספים למטרות השתלמות בתחום חשבות השכר. קורס חשבי שכר עולה 5000-7000 ש"ח, אורכו 4 עד 6 חודשים, במתכונת בוקר או ערב, ומקיף כ-150 שעות לימוד. בסיום הקורס מוענקת למסיימים בהצלחה תעודת חשב, ועל מנת להפוך לחשב בכיר ולעסוק במקצוע באופן מלא יש לעבור מבחן הסמכה של לשכת רואי החשבון בישראל.

קורס חשבי שכר מועבר במתכונת המשלבת הרצאות פרונטאליות בשילוב תרגילים ומבחנים. בין נושאי הלימוד בקורס חשבי שכר תמצאו מבנה ותקנות מס הכנסה, הוצאות מוכרות והוצאות עודפות, הוראות ניכוי במקור, מס שכר ומס מעסיקים, מס ערך מוסף, ביטוח סוציאלי, ביטוח לאומי, דיני עבודה עדכוני חקיקה ופסקי דין, שיטות חישוב שונות (חודשי או מצטבר), הכנסות פטורות, מיסוי קופות גמל לרבות חישובי אופטימום, מיסוי בינלאומי ואמנות למניעת מיסי כפל, נותני שירותים שאינם שכירים , הליכי שומה וגביה לרבות הגשת דוחות לעצמאי ושכיר , ועוד נושאים, תקנות וכללים מתחומי עבודתו של חשב השכר.

 

קריירה לבעלי הסמכה כחשבי שכר

בוגרי לימודי תעודה קורס חשבי שכר נדרשים בכל ארגון וחברה אשר מחזיקה מחלקת שנהלת חשבונות עצמאית. עבור חברות קטנות יותר קיימים משרדי ראיית חשבון המציעים את שירותיהם גם בחישוב שכר. ניתן להשתלב במשרדים וחברות אלה, או להפוך לעצמאי לאחר קבלת ההסמכה כחשב שכר בכיר.

   
תחומים בקורס חשבי שכר
קורס עיצוב גרפי
קורס מנהלי רשתות
קורס ג'אווה
קורס SAP
קורס תכשיטנות וצורפות
קורס ניהול ויזמות עסקית
קורס הכשרת מאמנים
קורס טכנאי מחשבים
קורס בניית אתרים
קורס מזכירה רפואית
קורס מסחר בשוק ההון
קורס משחק
קורס עיצוב תעשייתי
קורס צילום
קורס דוט נט
קורס אופיס
קורס עיצוב אתרים
קורס EXCEL
קורס WORD
קורס POWERPOINT
קורס ACCESS
קורס העצמה אישית
קורס מולטימדיה
קורס ניהול מחסן
קורס הנהלת חשבונות
קורס ספרות
קורס ערבית
קורס ציור
רשימת קורסים
קורס גרפיקה ממוחשבת
קורס באינטרנט
קורס נדל"ן
קורס עיצוב
קורס פוטושופ
קורס תכנות
קורס הכשרה מקצועית
קורס איפור
קורס מנהלים
קורס גישור
קורס טכנאי
קורס קונדטוריה
קורס תקשורת
קורס גרפיקה
קורס יוגה
קורס מטפלות
קורס ספרדית
קורס צורפות
קורסים לשכת התעסוקה
קורס מורי דרך
קורס תיווך
קורס מזכירות
קורס מחשבים
קורס ניהול
מחיר קורס
קורס עיצוב פנים
קורס אנגלית
קורס אקסל
קורס קיץ
האוניברסיטה הפתוחה קורסים