מחפשים מידע על קורסים?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

קורס ערבית

קצת על הערבית

הערבית היא השפה השמית המדוברת ביותר בעולם. כ-180 מיליון איש דוברים ניבים שונים של השפה בחצי האי ערב, מדינות המזרח התיכון, אסיה, ואפריקה, כמן גם יוצאי מדינות ערב ומוסלמים בכל רחבי העולם. היא אחת השפות הרשמיות במדינת ישראל וגם של ארגון האומות המאוחדות. השפה הערבית עשירה בביטויים וניבים והיא מביעה היסטוריה תרבותית ארוכה בספרות, רפואה, מדע ודת. השפה הערבית הרשמית, נחשבת לערבית הספרותית והיא אינה שונה במידה ניכרת מהשפה המדוברת ברחוב הערבי.

פרטים על קורס ערבית

קורסי ערבית מתחלקים לקורס ערבית ספרותית או קורס ספרותית מדוברת. מומלץ ללמוד את השפה לפי הצרכים שלכם בתחום. בעוד בקורס ערבית ספרותית תפגשו בשפה הרשמית שבשימוש אמצעי התקשורת,  אשר מקורה בקוראן,  בקורס ערבית מדוברת תתקלו בשפת היום יום,  המתאימה לשיחה ברחוב, צפיה בסטרים ותוכניות טלויזיה והבנת הסביבה. חשוב לציין שקיימים ניבים רבים בערבית, שמקורן במדינות הרבות הדוברות אותה, וכתוצאה אוצר המילים והביטויים משתנה מניב לניב.

קורסי ערבית משתנים בהתאם לרמת התלמידים, למטרות הקורס ולאורכו. ניתן ללמוד ערבית אצל מורים פרטיים, בביתי ספר לשפות, כמו גם במחלקות לשפות באוניברסיטאות.

בקורס ערבית, כמו בכל קורס שפה, תלמדו את עקרונות הקריאה והכתיבה, את האלף בית, אוצר מילים וביטויים, תחביר ודקדוק. ברמות הגבוהות יותר תחשפו לספרות, חומר קריאה מתחומים שונים, האזנה למוזיקה, צפיה בתוכניות טלויזה וסרטים, כמו גם תתרגלו דו-שיח ותשפרו את יכולות התקשרות שלכם.

בישראל משמשת הערבית הפלסטינית, כך שאם תרצו לנהל פה שיחה עם דוברים ערבית, מומלץ לקחת קורס מתאים. אשר יאפשר לכם בסופו של דבר לנהל שיחה עם הסובבים אתכם, להבין את התקשרות הפופולרית, המוזיקה, ועוד. אם חשוב לכם ללמוד את הערבית המדוברת המשמשת בישראל, יש לקחת קורס בערבית פלסטינאית, בעוד אם פניכם מועדות לעולם, קורסי ערבית בניבים נוספים מומלצים.

קריירה לדוברי ערבית

עם התפתחות המסחר עם מקומות נוספים בעולם, גדלה הדרישה לדוברים ערבית בתחומים הכלכליים והמסחר, כמו גם בתחום התיירות ולתפקידם רבים הקשורים לאוכלוסיה הערבית בארץ.

 

   
תחומים בקורס ערבית
קורס עיצוב גרפי
קורס מנהלי רשתות
קורס ג'אווה
קורס SAP
קורס תכשיטנות וצורפות
קורס ניהול ויזמות עסקית
קורס הכשרת מאמנים
קורס טכנאי מחשבים
קורס בניית אתרים
קורס מזכירה רפואית
קורס מסחר בשוק ההון
קורס משחק
קורס עיצוב תעשייתי
קורס צילום
קורס דוט נט
קורס אופיס
קורס עיצוב אתרים
קורס EXCEL
קורס WORD
קורס POWERPOINT
קורס ACCESS
קורס העצמה אישית
קורס מולטימדיה
קורס ניהול מחסן
קורס הנהלת חשבונות
קורס ספרות
קורס ציור
רשימת קורסים
קורס גרפיקה ממוחשבת
קורס באינטרנט
קורס נדל"ן
קורס עיצוב
קורס פוטושופ
קורס תכנות
קורס הכשרה מקצועית
קורס איפור
קורס מנהלים
קורס גישור
קורס טכנאי
קורס חשבי שכר
קורס קונדטוריה
קורס תקשורת
קורס גרפיקה
קורס יוגה
קורס מטפלות
קורס ספרדית
קורס צורפות
קורסים לשכת התעסוקה
קורס מורי דרך
קורס תיווך
קורס מזכירות
קורס מחשבים
קורס ניהול
מחיר קורס
קורס עיצוב פנים
קורס אנגלית
קורס אקסל
קורס קיץ
האוניברסיטה הפתוחה קורסים