מחפשים מידע על קורסים?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

קורס מורי דרך

מורה דרך בישראל חייב להיות בעל רישיון מטעם משרד התיירות. לשם קבלת הרישיון, יש לסיים לימודי תעודה קורס מורי דרך באחד ממוסדות הלימוד המוכרים על ידי משרד התיירות, ולעמוד במבחן רישוי בכתב ובעל פה של משרד התיירות.  על מורי הדרך ללמוד בקורס מורי דרך מקצועי, המעניק להם את הידע הנדרש להדרכת קבוצות מטיילים בישראל. כך לומדים לעומק על ארכיאולוגיה, היסטוריה, דתות, חי צומח, גיאוגרפיה, אומנות, ארכיטקטורה, אקטואליה בנושאי חברה, מדינה, כלכלה ומשטר בישראל. בנוסף מעניק קורס מורי דרך כלים להתמודדות עם קבוצה, עמידה מול קבוצה וטיפול במצבים העלולים להתרחש במהלך טיול.

אוהבי ארץ ישראל, חובבי טיולים, מורים לשל"ח, כמו גם בעלי השכלה פורמלית בתחומים הארכיאולוגיה, לימודי ארץ  ישראל, היסטוריה, מקרא, גיאוגרפיה, גיאולוגיה ועוד יכולים להשתלב בתחום בקלות יתרה. בוגרי הקורס יוכלו לבחור אף להמשיך ללימודי תארים בתחום במסלולים מיוחדים למורי דרך מוסמכים.

פרטים על קורס מורי דרך

תנאי הקבלה לקורס מורי דרך גמישים, אך חובה להיות מעל גיל 21 כדי לקבל את הרישיון, כמו גם להיות בעל תעודת בגרות (או לפחות לסיים 12 שנות לימוד או להציג ציון פסיכומטרי). היקף הלימודים בקורס הוא כ-500 שעות לימוד, ועליו לכלול לפחות 68 ימי סיור. לפיכך אורכו כשנה בלימודי ערב פעמיים בשבוע, או לחלופין מספר חודשים בלימודי יום אינטנסיביים.

קורס מורי דרך ניתן ללמוד בכל מוסד אשר הוסמך לכך על ידי משרד התיירות (כדאי לבקש הוכחה להיות המקום מוסד מוכר). בסיום הקורס תוענק לכם תעודה, אשר תאפשר לכם לגשת למבחנים המקצועיים של משרד התיירות אשר יסמיכו אתכם לעבודה בתחום.

בין מקצועות הלימוד תתעמקו בגיאוגרפיה, אקלים וגיאולוגיה, בוטניקה, אריכאולוגיה, אומנות וארכיטקטורה, דתות ומיעוטים, היסטוריה של ארץ ישראל לתקופותיה, פוליטיקה וממשל במדינת ישראל, כמו גם אקטואליה ונושאים רבים נוספים.

בנוסך תקבלו כלים ועזרים להדרכה: התנסות בהדרכה, ניהול וארגון סיור, מתודיקה של הדרכה לפי קהלי יעד ונושאים, סדנאות בהנהגה ובהפעלת קבוצה, נימוסים והליכות, בטחון ובטיחות, מורה הדרך והקשר עם גורמי התיירות, קורס עזרה ראשונה, ועוד.

 

 

קריירה של מורה דרך

מורי דרך משתלבים בהדרכת קבוצות תיירים עצמאית או בחברות תיירות, אצל סוכני נסיעות, בחברה להגנת הטבע כמו גם בתחום ההוראה בבתי הספר (מורי של"ח).

   
תחומים בקורס מורי דרך
קורס עיצוב גרפי
קורס מנהלי רשתות
קורס ג'אווה
קורס SAP
קורס תכשיטנות וצורפות
קורס ניהול ויזמות עסקית
קורס הכשרת מאמנים
קורס טכנאי מחשבים
קורס בניית אתרים
קורס מזכירה רפואית
קורס מסחר בשוק ההון
קורס משחק
קורס עיצוב תעשייתי
קורס צילום
קורס דוט נט
קורס אופיס
קורס עיצוב אתרים
קורס EXCEL
קורס WORD
קורס POWERPOINT
קורס ACCESS
קורס העצמה אישית
קורס מולטימדיה
קורס ניהול מחסן
קורס הנהלת חשבונות
קורס ספרות
קורס ערבית
קורס ציור
רשימת קורסים
קורס גרפיקה ממוחשבת
קורס באינטרנט
קורס נדל"ן
קורס עיצוב
קורס פוטושופ
קורס תכנות
קורס הכשרה מקצועית
קורס איפור
קורס מנהלים
קורס גישור
קורס טכנאי
קורס חשבי שכר
קורס קונדטוריה
קורס תקשורת
קורס גרפיקה
קורס יוגה
קורס מטפלות
קורס ספרדית
קורס צורפות
קורסים לשכת התעסוקה
קורס תיווך
קורס מזכירות
קורס מחשבים
קורס ניהול
מחיר קורס
קורס עיצוב פנים
קורס אנגלית
קורס אקסל
קורס קיץ
האוניברסיטה הפתוחה קורסים