מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מכינות לבגרות

מכינות לבגרות הן מסגרות לימודים המיועדות לאפשר למועמדים שאינם מחזיקים בתעודת בגרות מלאה, להשלים את תעודת הבגרות. כמו כן, מכינות לבגרות מיועדות גם לאפשר שיפור של ציוני הבגרות לתלמידים אשר הציונים הקיימים בתעודת הבגרות שלהם, אינם מאפשרים להם להתקבל אל מסלול הלימודים האקדמי בו מעוניינים להשתלב. מכינות להשלמת בגרויות מוצעות על ידי מוסדות השכלה גבוהה וכן על ידי בתי ספר פרטיים.

מכינות להשלמת בגרויות באוניברסיטאות ובמכללות מציעות אפשרויות שונות, כאשר חלקן מאפשרות השלמת  בגרויות במלואה ואחרות מאפשרות לימודים והיבחנות רק במקצועות מסוימים. תנאי הקבלה אל מכינות לבגרות המתקיימות במוסדות ההשכלה הגבוהה משתנים בין מכינה אחת לאחרת, כאשר חלקן דורשות עמידה במבחן מסוים או תנאי קבלה אחרים.

המכינות השונות שמציעים מוסדות הלימודים השונים, יכולות להתאים לתלמידים בעלי צרכים שונים. בנוסף, מוסדות הלימודים השונים מציעים במסגרת מכינות לבגרות מסלולי לימודים שונים ומאפשרות לעיתים ללמוד בבוקר או בערב.

מכינות להשלמת בגרויות מתקיימות גם בבתי ספר פרטיים המיועדים לאפשר לתלמידים ללמוד אל מבחני בגרויות במגוון מקצועות במטרה להיבחן במבחני הבגרויות של משרד החינוך. רוב בתי הספר הפרטיים מאפשרים לתלמיד לקבל הכנה מתאימה לקראת מבחני בגרות במקצועות שונים וברמת הלימודים בה מעוניין להיבחן.

משך הלימודים במסגרת מכינות להשלמת בגרויות משתנה בהתאם למשתנים שונים כמו מסלול הלימודים, מספר המקצועות בהם נבחן התלמיד ומשתנים נוספים. המכינות השונות יכולות לסייע למועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אקדמאיים אך אינם מחזיקים בתעודת בגרות או בממוצע בגרויות גבוה מספיק לשם קבלה אל מסלול הלימודים בו מעוניינים. המעוניינים להשלים בגרויות או לשפר את ציוני בגרות שלהם, יוכלו להשתלב באחת מן המכינות לבגרות המתקיימות במוסדות ההשכלה הגבוהה או מוצעות בבתי ספר פרטיים ומתאימות לצרכיהם.