מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מכינה להנדסה

מכינה היא מסגרת לימודים אשר מיועדת להכשיר את התלמידים ללימודים אקדמאיים במוסדות להשכלה גבוהה. במסגרת הלימודים יכולים התלמידים לקבל הכנה ללימודים אקדמאיים. קיימות מכינות שונות המתקיימות במכללות ובאוניברסיטאות בארץ, בהן גם מכינות המיועדות להכשיר את התלמידים ללימודים בתחום מסוים. אחת ממכינות אלה היא מכינה הנדסה.

מכינה להנדסה היא מסגרת לימודים המיועדת להכשיר את התלמידים לקראת לימודי הנדסה לתואר ראשון. מטרתה של מכינה הנדסה היא לשפר את סיכויי הקבלה של התלמיד אל לימודי הנדסה. המכינה להנדסה מאפשרת לתלמידים שאינם עומדים בתנאי הקבלה אל מסלול לימודי הנדסה למטרת תואר ראשון בהנדסה, לשפר את נתוניהם במטרה להתקבל אל הלימודים.

הלימודים במסגרת מכינה להנדסה כוללים הקניית ידע לתלמידים בנושאים שונים. הלימודים מיועדים להקנות לתלמידים ידע במקצועות כמו אנגלית, מתמטיקה, פיזיקה ונושאים נוספים, כאשר נושאי הלימוד עשויים להשתנות בין מכינה הנדסה אחת לאחרת. הלימודים במכינה יוכלו להקנות לתלמידים בסיס מתאים להתחיל עימו את לימודי ההנדסה ורקע לקראת הלימודים.

מועמדים המעוניינים להשתלב בלימודי הנדסה לתואר ראשון ואינם עומדים בתנאי הקבלה, יוכלו לפנות אל לימודי מכינה להנדסה. מכינות הנדסה מתקיימות במוסדות אקדמיים שונים ובדרך כלל מציעות לתלמידים שסיימו את לימודי המכינה להנדסה ועומדים בדרישות הקבלה, לפנות אל לימודי הנדסה לתואר ראשון במוסד הלימודים בו נלמדה המכינה. חשוב לבדוק האם התעודה המתקבלת בתום לימודי המכינה מאפשרת קבלה גם אל לימודי תואר ראשון בהנדסה במוסדות לימודים אחרים, או שהיא קבילה רק במוסד הלימודים בו נלמדה המכינה.

מכינה הנדסה היא מסגרת לימודים אשר יכולה לסייע למועמדים המעוניינים להתקבל אל לימודי תואר ראשון בהנדסה, אך אינם עומדים בתנאי הקבלה. הלימודים במסגרת מכינה להנדסה יוכלו לשפר את סיכויי הקבלה אל לימודי הנדסה לתואר ראשון.