מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מכינה 30

לימודים אקדמאיים ניתן להתחיל וללמוד גם בגילאי 30 ולמעלה מכך. מועמדים בני 30 ומעלה אשר מעוניינים להשתלב בלימודים אקדמאיים אך הם אינם מחזיקים בתעודת בגרות, יוכלו להשתלב במכינה המתאימה במיוחד עבורם. מכינה 30 פלוס היא מסגרת לימודים המתאימה למועמדים בגילאי 30 ומעלה, אשר מעוניינים ללמוד לימודי תואר ראשון אך אין להם תעודת בגרות. מטרתה של המכינה היא להכין את התלמידים לקראת לימודים אקדמאיים ולהקנות להם ידע בנושאים שונים.

מכינה 30 פלוס מיועדת להקנות לתלמידים כלים ומיומנויות אקדמיות אשר יוכלו לשמש אותם בלימודיהם. במסגרת המכינה רוכשים התלמידים ידע במספר מקצועות כמו אנגלית, חשיבה מדעית, תולדות ישראל, אוריינות אקדמית ונושאים אחרים. נושאי הלימוד במכינה עשויים להשתנות בין מכינות 30 פלוס של מוסד לימודים אחד לאחר.

הלימודים במכינה יאפשרו לתלמידים לרענן את ידיעותיהם בנושאים הנלמדים וכן לרכוש כלים שיוכלו לסייע להם בהמשך בלימודים האקדמאיים. מכינה 30 + מעניקה הזדמנות למועמדים מעל גיל 30 שאינם מחזיקים בתעודת בגרות, להשלים את ההשכלה החסרה להם על מנת לנסות ולהשתלב במסלול הלימודים המבוקש. הלימודים במכינה משפרים את סיכויי הקבלה של התלמידים למסלולי לימודי תואר שונים.

בתום המכינה בדרך כלל יקבלו העומדים בכל הדרישות תעודת גמר, כאשר זו לרוב תהווה תחליף לתעודת הבגרות עבור מועמדים המעוניינים להשתלב בלימודים באותו מוסד לימודים בו למדו את המכינה. חשוב לבדוק האם מכינת 30+ בה מעוניינים להשתלב מקנה תעודה אשר קבילה במוסדות לימודים שונים או רק במוסד הלימודים בו נלמדה המכינה, שכן הדבר עשוי להשתנות בין מוסדות הלימודים השונים.

משך מכינה 30 + משתנה בין מוסדות הלימודים השונים וכך גם מבנה הלימודים, כאשר ניתן למצוא מכינות בהן לומדים מספר פעמים בשבוע ומכינות בהן לומדים במסגרת יום לימודים מרוכז פעם בשבוע.