מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

מכינות קדם

מכינה היא מסגרת לימודים אשר מיועדת לאפשר השלמה של תנאי קבלה חסר, למועמדים אשר מעוניינים להתקבל ללימודים אך אינם עומדים בתנאי הקבלה. כמו כן, מכינה מיועדת להקנות לתלמיד הכשרה מתאימה והכנה על מנת שיוכל להשתלב בלימודים בהצלחה. קיימות מגוון מכינות המתקיימות במוסדות לימוד שונים.

מכינות קדם אקדמיות מיועדות לסייע למועמדים שמעוניינים ללמוד במסלול אקדמי מסוים אך אינם עומדים בתנאי הקבלה אליו. במסגרת המכינה יכולים המועמדים לנסות ולהשלים את תנאי הקבלה החסר וכן לקבל הכנה מתאימה ללימודים אקדמיים. קדם מכינה אקדמית מתקיימת במוסדות להשכלה גבוהה. קיימות מכינות קדם אקדמיות אשר מכשירות את התלמיד ללימודים במסלול הלימודים בו מעוניין להשתלב לאחר המכינה. ניתן למצוא מכינה למדעי החברה, מכינה למדעי הטבע, מכינה להנדסה, מכינה למדעי ההתנהגות, מכינות לבגרות ומכינות נוספות. במסגרת הלימודים במכינה קדם אקדמית רוכשים התלמידים ידע במספר מקצועות. בנוסף, קדם מכינה מקנה לתלמידים גם מיומנויות אקדמיות וכלים חשובים עבור לימודים אקדמיים.

ניתן למצוא מכינות המתמקדות בהכנת התלמידים ללימודים בתחומי עיצוב ואמנות שונים. מכינות קדם לאדריכלות, לעיצוב ולתחומים נוספים, מיועדות להכשיר את התלמידים ללימודים בתחומים אלה. במסגרת הלימודים במכינה יכולים הלומדים לרכוש ידע בתחומי העיצוב והאמנות בנושאים שונים. לעיתים כוללים הלימודים במכינה הכנה של המועמדים למבחני המיון אשר מהווים חלק מתהליך הקבלה ללימודים או סיוע בהכנת תיק עבודות אשר מהווה חלק מתנאי הקבלה ללימודים.

קיימות מכינות נוספות כמו קדם מכינה טכנולוגית להנדסאים, במסגרתה יכולים התלמידים להשלים את תנאי הקבלה החסר להם לשם קבלה ללימודי הנדסאים. קדם מכינה נוספת היא מכינת בגרויות בה יכולים התלמידים להשלים או לשפר את ציוני הבגרות שלהם.

ניתן למצוא מסלולים שונים של מכינות קדם במסגרתן ניתן לקבל הכנה מתאימה ללימודים בהם מעוניינים להשתלב בהמשך ולשפר את סיכויי הקבלה למסלול הלימודים המבוקש.