מחפשים מידע על מכינות?
אנחנו נעזור לכם לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחום הלימודים: מוסדות הלימוד, מסלולי הלימוד, מחירים, מלגות, ימים פתוחים ועוד. השירות ניתן חינם!

לקבלת מידע בדואר אלקטרוני לחצו פה

 

המכינה

המכינה היא מסגרת לימודים אשר מיועדת לאפשר למועמדים להשלים את תנאי הקבלה החסר להם לשם קבלה ללימודים. בין המכינות השונות ניתן למצוא מכינות קדם אקדמאיות אשר מיועדות לסייע למועמדים המעוניינים ללמוד לימודי תואר אך אינם עומדים בתנאי הקבלה, להשלים את תנאי הקבלה החסר להם. מכינה קדם אקדמאית היא מסגרת לימודים המתקיימת במסגרת מוסדות להשכלה גבוהה.

מכינה קדם אקדמאית מקנה לסטודנטים אפשרות לא רק להשלים את תנאי הקבלה החסר להם אלא גם מאפשרת להם לרכוש מיומנויות אקדמאיות וכלים שיוכלו לסייע להם בהמשך בלימודיהם האקדמאיים. ניתן למצוא מכינות קדם אקדמאיות שונות המיועדות להקנות הכשרה ללימודים אקדמאיים בתחום מסוים. קיימות מכינות למדעי החברה, מכינות למדעי ההתנהגות, מכינות למדעי הטבע ומכינות נוספות. מכינות אלה מכינות את הסטודנטים ללימודים אקדמאיים בתחום הספציפי.

קיימות מכינות אשר מיועדות להכין ללימודים במקצועות העיצוב והאמנות השונים. ניתן למצוא מכינה לעיצוב, מכינה לאדריכלות ומכינות נוספות בתחומי העיצוב. מכינות אלה מקנות לסטודנטים ידע בתחומים שונים אשר יוכל לסייע להם בהמשך בלימודים בתחומים אלה. במכינות מסוימות בתחומים אלה מקבלים הסטודנטים הכנה למבחני המיון המתקיימים למועמדים ללימודים או סיוע ומידע על הכנת תיק עבודות המהווה תנאי קבלה ללימודים.

קיימות גם מכינות לבגרות אשר מיועדות לסייע למועמדים בהשלמת הבגרויות החסרות להם או בשיפורן. ניתן להשתלב במכינה לבגרות המתקיימת במוסדות להשכלה גבוהה או להשלים או לשפר את הבגרויות במסגרת בתי ספר פרטיים. מכינה נוספת הקיימת היא מכינה טכנולוגית להנדסאים. המכינה הזו מיועדת למועמדים אשר מעוניינים להתקבל אל לימודי הנדסאים אך אינם עומדים בתנאי הקבלה.

המכינה מהווה מסגרת לימודים אשר יכולה לאפשר השלמה של תנאי הקבלה החסרים לשם לימודים. בעזרת לימודים במכינה יכולים מועמדים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם אל מסלול הלימודים בו מעוניינים להשתלב.